SHOQERIA SHQIPTARE KATOLIKE NĖ MELBOURNE

  

                                    ALBANIAN CATHOLIC SOCIETY IN MELBOURNE

 

                                                                        FTESĖ

 

            Shoqėria Shqiptare Katolike nė Melbourne me rastin e festės tė Pashkėve organizon njė mbrėmje gazmore muzikorė, me ē'rast ftohen tė gjithė vėllezėrit dhe motrat shqiptare tė marrin pjesė nė kėtė mbrėmje festive.

            Mbrėmja do tė mbahet ditėn e Dile mė datėn 11-04-2004, duke filluar prej orės 18:30 ndėrsa mbaron nė ora 24:00.

            Pėr t'i mbuluar shpenzimet e mbrėmjes, Kėshilli i Shoqėrisė ka caktuar ēmimin prej $15 pėr tė rritur, ndėrsa pėr fėmijė nėn moshėn 15 vjeēare dhe pėr penzionerė ēmimin $10. Nė kėtė mbrėmje do tė na argėtojė grupi muzikor “VĖLLAZNIMI” me  kėngėtarėt  Avdi  Avdullahu  dhe  Zani Bogdani.. Pijet dhe ushqimin mund t'i porositni nė kuzhinė tė sallės.

    

Adresa e lokalit:  ST. AUGUSTINES HALL

                                   61 Somerville Rd

                                YARRAVILLE, 3013

 

                                                Urime tė pėrzemėrta pėr festėn e Pashkėve.

                                                Ju uron Kėshilli i Shoqėrisė, Kryetar Lek Nreka. ________________________________________________________________

The Society extends an invitation to all our brothers and sisters, to join us in celebrating Easter. The Easter celebration will be held on Easter Sunday, 11-04-2004 from 6.30 PM to 12.00 midnight.

            Albanian Folklore music will be provided. Entry fee is $15 per person, children and pensioners $10. Food can be bought at the Halls' canteen.

 

 


 

Kėtė numėr tė revistės e financuan:

 

Ejll Preē Zagreda, Reē Ulqin, tash nė Nju Jork, Amerikė

Zef Lubi Gjokaj, Zogaj Ulqin, tash nė Nju Jork, Amerikė

Mark Lubi Gjokaj, Zogaj Ulqin, tash nė Nju Jork, Amerikė

Marku’j Gjonit Lucit Nojs Pema, Bishti i Malit Ulqin, tash

nė Ēikago, Amerikė

Leka’j Pjetrit Gjok’s Brisku, Bishti i Malit Ulqin, tash nė

Ēikago, Amerikė