E mundėsuan daljen dhe futjen nė internet tė 10 numrave tė Buzukut   

 

(Regjistri sipas alfabetit)

 

Anton  Paloka, argjendar, Ulqin

Antoni i Jakut Zefit-Pekaj, Bishti i Malit, Ulqin

Antoni i Kolės Lucit Nojės-Kovaēi, prej Kodrave, Ulqin, tash nė Australi

Besnik Simė Gjon Dobreci, prej Bratice, Ulqin, tash nė Vancouver, Kanada

Can Musa Duli, prej Ulqinit, tash nė Nju Jork, Amerikė

Dedė Noc Filipi dhe Lash Gjergj Pema-Koēaj me grupin Klleznor, tash nė Nju Jork

Ejll Zagreda, Reē, Ulqin, tash nė Nju Jork

Faruk Byzyku dhe Lemo (Muharrem) Mollabeqiri (Concordia Commerce), Ulqin

Hamid Zenel Ismajlaga (Butrint), Ulqin

Ibrahim Milla (Milla Impex), Ulqin

Jak Ēivlaku, argjendar, Ulqin

Jaku i Zefit-Pepgjonaj (Gradja comerc), Bishti i Malit, Ulqin

Kolė Ejll  Zagreda, prej Reēi, Ulqin, tash nė Nju Jork, Amerikė

Lash Gjin Gazivoda, Reē, Ulqin, tash nė Nju Jork, Amerikė

Leka i Zefit Nikės Lekės-Brisku, Kullomėz, Ulqin

Lekė Nreka-Koēaj, prej Kllezne, Ulqin, tash nė Melburn, Australi

Lekė Pjetėr Brisku, prej Bishtit tė Malit, Ulqin, tash nė Ēikago

Loro Palė Markiqi, Kllezėn-Ulqin

Lubi i Zefit Nrekės Nikės-Nilaj, Braticė, Ulqin

Luigj Pashuk Zadrima, prej Sutjeli, Ulqin, tash nė Nju Jork, Amerikė

Luz Gashi, argjendar, Ulqin

Mark Elezaj, Shtoj, Ulqin, tash Nė Amerikė

Marku i Gjonit Lucit Nojės-Pema, prej Kodrave, Ulqin, tash nė Ēikago, Amerikė

Martin Dedė Shkreli, prej Kllezne, Ulqin, tash nė Nju Jork, Amerikė

Mentor Disha, prof. dr, Prishtinė

Mifit Jakupi dhe Hajro Shabani  (Agro-Farma), Ulqin

Ministria pėr Pakica

Mitri i Gjurės Gjekės Nikės-Pekaj, prej Tivarit, tash nė Ēikago, Amerikė

Nazif Cungu (Cungu & com), Ulqin

Nika i Kolės Simės Gjonit Simonaj, Braticė, Ulqin

Nikė Palė Palkola, prej Kllezne, tash nė Nju Jork, Amerikė

Nikollė Junēaj, prej Tuzit, tash nė Nju Jork, Amerikė

Nikollė Tomė Gega-Koēaj, prej Kllezne, Ulqin, tash nė Melburn, Australi

Nosh Margilaj, Tuz

Pala i Jakut Kolės Macit-Marnikaj, Bashnjė, Ulqin

Pjetėr Hilė Gjoni Pemė Gjergji-Mirdita,  Pistull-Ulqin

Pjetėr Perkoliqi, arqipeshkėv i Tivarit, tash nė pension, Cetinjė

Pjetri i Zefit Preēit-Lukiqi, Braticė

Preēi Simės Jakut-Junku, prej Ulqini, tash nė Dorchester, Amerikė

Prekė Ivezaj, Lekaj, Malėsi, tash nė Amerikė

Prelė Shkreli (Hollegro), Shtoj, Ulqin

Sima i Markut Perės Markut Preē Palit-Lukiqi, Ulqin

Stjepa i Pjetrit Markushit, prej Briskut, Tivar, tash nė Nju Jork, Amerikė

Sylejman Ravja, prej Braticės, Ulqin, tash nė Kanada

Shapi i Hysnisė-Myrtezaj, prej Ulqini, tash nė Paris

Shoqata don Gjon Buzuku, Ēikago

Shoqata Shqiptare nė Melburn, Australi

Shtjefėn Ēotaj, Shėn Gjergj, Ulqin

Sipėrmarrja Komunale, Ulqin

Xhemal Januz Metė Beqiri-Muja, i kthyer prej Amerikės, tash nė Pistull, Ulqin

Xhemal Qazim Ravja (Veterinum), Braticė, Ulqin

 Zefi i Gjonit Lucit Nojės-Kovaēi (Vila Bindi), i kthyer prej Australisė nė Ulqin

Zefi i Palės Macit Nikės Simonaj, Braticė, Ulqin

Tė gjithė ata qė ia lanė falė shkrimet e veta Revistės

Tė gjithė ata qė kohėn e ēmuar ia falen Revistės.

                                                            Redaksia ėshtė mirėnjohėse